Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu

W dniach 13-14 września 2018 roku odbył się XXIII Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu. Wzorem lat ubiegłych 32 uczniów klas mundurowych z naszej szkoły wzięło udział w marszu. Opiekunami podczas imprezy byli nauczyciele – Mariusz Demianiuk, Urszula Daniluk, Agnieszka Nurska i Renata Nowicka. Trasa tegorocznego marszu przebiegała z Kobylan przez Małaszewicze, Tuczną do Wisznic.

Podczas marszu na strzelnicy w Kobylanach odbyły się zawody sportowo – obronne drużynowe i indywidualne. Nasi uczniowie spisali się bardzo dobrze. W klasyfikacji generalnej szkół nasza szkoła zajęła II miejsce. W zawodach startowało 6 osób: Klaudia Giez z klasy 3a, Klaudia Łoniewska z klasy 3b, Magdalena Żurakowska z klasy 3a, Jakub Świderski z klasy 3a, Damian Próchniewicz z klasy 3a i Krystian Wakuluk z klasy 3b.
W kategorii dziewcząt w zawodach sportowo-obronnych zwyciężyła drużyna z Janowa Podlaskiego. Indywidualnie I miejsce w strzelaniu z kbks zajęła Klaudia Łoniewska, a 2 miejsce Magdalena Żurakowska. W kategorii chłopców drużyna z Janowa Podlaskiego zajęła III miejsce. W strzelaniu z kbks Jakub Świderski zajął 2 miejsce indywidualnie, a Damian Próchniewicz 3 miejsce. Odbył się również konkurs wiedzy o Józefie Piłsudskim, w którym nasza drużyna w składzie Klaudia Borowiec, Natalia Bobrowska i Michał Jarocki zajęła II miejsce. W całym marszu udział wzięło 70 uczestników z trzech szkół ponadgimnazjalnych powiatu bialskiego: Janowa Podlaskiego, Małaszewicz i Wisznic. W tym roku gościnnie w marszu uczestniczyła młodzież wraz z nauczycielką z jednego z liceów z Brześcia na Białorusi.