4 medale uczniów klas mundurowych na Mistrzostwach Polski Taekwon-do ITF, 13-14.05- Panki

Znakomity występ uczniów klas mundurowych Zespół Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim podczas XXXI Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do ITF w Pankach.
W zawodach udział wzięło 195 zawodników z 45 klubów w 5 konkurencjach: ukłądów formalnych, walce sportowej, technikach specjalnych, testach siły i walce aranżowanej.
Adepci taekwon-do z Janowa Podlaskiego w większości przebili się do najlepszej 10-tki w swoich kategoriach i czterokrotnie stawali na podium, mimo pojedynków ze znacznie bardziej doświadczonymi rywalami.
Wyniki:
Mierkiewicz Zuzanna- 🥈 Wicemistrzyni Polski w walkach -55 kg, VII m-sce w technikach specjalnych
Czuchan Patrycja- 🥉II-Wicemistrzyni Polski w układach formalnych uczniowskich kobiet, V m-sce w walkach -60kg
Tokarski Dawid-🥉II-Wicemistrz Polski w układach formalnych uczniowskich mężczyzn
Orluk Julia- 🥉II-Wicemistrzyni Polski w walkach +65 kg, IX m-sce w testach siły
Łaska Klaudia- VII m-sce w walkach -50 kg
Rypina Jakub- VII m-sce w walkach -68 kg
Siudyła Mikołaj -IX m-sce w walkach -62 kg
Struczyk Kinga- IX m-sce w walkach -65 kg
Tokarska Amelia- XIII m-sce w walkach -50 kg
Kowieska Kinga- XIII m-sce w walkach -55 kg
Młodzież trenuje podczas nauki w janowskim liceum pod okiem trenera Dawida Smolbika na sali sportów walki w UKS Hwa-Rang Janów Podlaski dzięki życzliwości Dyrektora Jarosława Dubisza.
Udział w zawodach współfinansowany przy wsparciu Lubelskiego Związku Taekwon-do i Wójta Gmina Janów Podlaski Leszka Chwedczuka.
Gratulacje i powodzenia w kolejnych startach!
Dziękujemy!

Wycieczka integracyjna

We wtorek – 17 maja, uczniowie klas IIa LO, IIb LO oraz III LO/SP uczestniczyli w wyjeździe integracyjnym do Siedlec. Młodzież aktywnie spędziła czas w parku trampolin oraz obejrzała film „Sonata”.

Miejskie obchody Święta 34 Pułku Piechoty

Dnia 8 maja 2022 r. uczniowie klas mundurowych (klasy służby celno-skarbowej oraz klasy straży granicznej) wzięli udział w pikniku wojskowym w Białej Podlaskiej w ramach Miejskich obchodów Święta 34 Pułku Piechoty. Nasi uczniowie zaprezentowali elementy musztry oraz zrealizowali pokaz taekwon-do i samoobrony. W pokazie wzięli udział członkowie uczniowskiego klubu sportowego „Hwa-Rang”, których przygotował trener Dawid Smolbik. Uczniów klasy służby celno-skarbowej przygotowała st. rach. Marta Oniszczuk, która uczy przedmiotu dodatkowego służba celno-skarbowa.

Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja

3 maja o godzinie 9.30 dyrekcja, nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkól im. Adama Naruszewicza wzięli udział w mszy świętej w intencji Ojczyzny. Po mszy delegacje urzędników, straży granicznej, policji i szkół złożyły kwiaty przy pomnikach, gdzie honorową wartę pełnili uczniowie klas mundurowych.

Pożegnanie klas maturalnych

W piątek 29 kwietnia 2022 r. w auli Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych. Słowami „wszystko ma swój początek i swój koniec” prowadzący uroczystość – Karolina Chilkiewicz i Kamil Fusiarz – przywitali zgromadzonych abiturientów. Po przemówieniu dyrektora szkoły Jarosława Dubisza nastąpiło przekazanie sztandaru Zespołu Szkół młodszym kolegom i uroczyste przyrzeczenie absolwentów. Następnie dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem, dyplomy i nagrody najlepszym uczniom: Tomaszowi Wiciejowskiemu, Katarzynie Jodko, Dominice Puczko i Anicie Kapłan. Spotkanie było również dobrą okazją ku temu, by podziękować uczniom reprezentującym naszą szkołę na arenie sportowej – Natalii Czarneckiej i Bartoszowi Tokarskiemu, którzy wywalczyli drugie i trzecie miejsce w województwie w drużynowych biegach przełajowych. W podziękowaniu za czynny udział w promocji szkoły i sukcesy sportowe na arenie ogólnopolskiej, pamiątkowe szklane statuetki z rąk dyrektora i trenera Dawida Smolbika otrzymali również absolwenci trenujący taekwon – do w UKS „Hwa – Rang” – finaliści Mistrzostw Polski Juniorów: Natalia Toczyńska, Maciej Sposób i Mateusz Sacharczuk. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego –  Gabriela Skraburska i  Justyna Jonaszko – również złożyły podziękowania i wręczyły pamiątki członkom SU, którzy swoją pracą i zaangażowaniem wnieśli wiele dobrego w życie szkoły. Szczególne wyrazy wdzięczności skierowały do Katarzyny Jodko, Weroniki Lichaczewskiej, Bartosza Tokarskiego, Mai Romanowskiej, Pawła Waćkowskiego i Anny Bańkowskiej. Na zakończenie młodsze koleżanki i koledzy, pod kierunkiem Joanny Pędzik i Magdaleny Król, zaprezentowali krótką część artystyczną. Pożegnali abiturientów wzruszającym śpiewem (Agnieszka Kirmuć, Wiktoria Niewęgłowska i Karol Górski) i recytacją wiersza „Do zobaczenia w dorosłym życiu” (Kinga Struczyk). W imieniu absolwentów społeczność szkolną pożegnali Dominika Puczko i Bartosz Tokarski. Po części oficjalnej uroczystości młodzież po raz ostatni spotkała się z wychowawcami klas.

Wszystkim tegorocznym maturzystom życzymy połamania piór na maturze!

Dzień Patrona

28 kwietnia 2022 r. świętowaliśmy w Zespole Szkół Dzień Patrona Szkoły- biskupa Adama Naruszewicza. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w bazylice pod wezwaniem Świętej Trójcy, w której uczestniczyła cała społeczność szkolna. Obchody Dnia Patrona uczczono uroczystą akademią, na której upamiętniono postać biskupa Naruszewicza- wielkiego człowieka, patrioty, historyka, poety, jak również uhonorowano jego zasługi w pracach nad uchwaleniem Konstytucji 3-go Maja. Motywem przewodnim akademii było poszanowanie wartości nadrzędnych, takich jak: tożsamość narodowa, miłość ojczyzny, wolność, bohaterstwo, niezłomność. Przywołano aktualną sytuację na Ukrainie i podkreślono, że wolność nie jest dana raz na zawsze, należy więc o nią dbać swoją postawą i działaniem. Utalentowana młodzież naszej szkoły poprzez recytację wierszy i śpiew złożyła  hołd biskupowi Adamowi Naruszewiczowi oraz wyraziła swoją solidarność z walczącymi o wolność na Ukrainie. Uczniowie uczestniczący w części artystycznej: Gabriela Besaraba, Karol Górski, Anna Iwaniuk, Michał Kaczmarek, Dominik Kozaczuk, Roksana Naumiuk, Wiktoria Niedzielska, Oliwia Pińczuk, Paulina Raczkowska, Natalia Segeń, Jakub Tymoszuk, Karolina Żebrowska, Wiktoria Niewęgłowska, Danylo Nestman, Michał Cieślak.

Młodzież przygotowały Elżbieta Tokarz i Joanna Godlewska, dekoracje wykonał Wiesław Melaniuk.

Uczennica klasy straży granicznej w kadrze Polski na Mistrzostw Europy w Taekwon-do ITF

Miło nam poinformować, że uczennica klasy II straży granicznej Zuzanna Mierkiewicz od czwartku 21 kwietnia przebywa w COS OPO Spała wraz z Reprezentacją Polski Taekwon-do ITF, gdzie przygotowuje się do Mistrzostw Europy w Porec w Chorwacji (26.04-01.05).
Zuzia jest stypendystką za wyniki w nauce i dwukrotną Mistrzynią Polski w konkurencji walki sportowej.
W XXVII Mistrzostwach Europy Juniorów w Chorwacji wystartuje 593 zawodników z 28 krajów.
Cała społeczność Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza trzyma kciuki za udany występ naszej uczennicy✊

Spotkanie autorskie

25 kwietnia 2022 r. odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie pani Moniki Koszewskiej- autorki powieści współczesnych, obyczajowych, kryminałów oraz tekstów piosenek. Książki pani Moniki zawierają sporą dawkę humoru oraz motywują do działania i proponują oryginalną receptę na sukces.

Pisarka prezentowała swoją nową książkę- „Niepokorna, niezłomna Krystyna Skarbek”-  opartą na faktach historycznych i intrygujących wątkach biograficznych z życia i pracy  wywiadowczej tytułowej bohaterki.

Pisarce towarzyszyła i prowadziła z nią wywiad pani Wioletta Pietrzak- prezes fundacji „Razem mierzymy wyżej” oraz wydawca książek.

Pani Koszewska w sposób bardzo barwny i interesujący opowiadała o swojej pracy twórczej, zainteresowaniach i inspiracjach, zachęcała młodzież do podążania za swoimi marzeniami. Pisarka chętnie odpowiadała na pytania młodzieży.

Spotkanie zakończyło się podpisywaniem przez autorkę zakupionych książek oraz wspólnymi fotografiami.