Tytuł Złotej Szkoły w Rankingu Techników Perspektywy 2019

10 stycznia 2019 r. w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie miał miejsce 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019.

Technikum przy Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim ponownie znalazło się w Rankingu Perspektyw, tym razem z jeszcze wyższą pozycją w stosunku do roku ubiegłego.  W rankingu wojewódzkim z wynikiem 63,90 pkt. zajęliśmy 8 miejsce, a w rankingu ogólnokrajowym 83 miejsce. Technikum otrzymało specjalny tytuł, będący potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia – tytuł Złotej Szkoły.

„Stażyści z Naruszewicza podbijają rynek pracy”

W październiku 2018 roku miała miejsce mobilność w ramach projektu „Stażyści z Naruszewicza podbijają rynek pracy”, podczas której uczniowie naszej szkoły realizowali ustalony wspólnie z partnerem greckim program praktyk zawodowych. Wyjazd do Grecji dedykowany był dla 32 uczestników (20 techników hodowców koni oraz 12 techników mechanizacji rolnictwa) oraz 3 nauczycieli, którzy pełnili rolę opiekunów młodzieży. Jako, że zbliża się koniec roku kalendarzowego przyszedł czas na podsumowanie dotychczasowych postępów projektu.

Czytaj dalej „Stażyści z Naruszewicza podbijają rynek pracy”

Promocja projektu nr RPLU.13.06.00-06-0005/16 „Rozwój infrastruktury szkół zawodowych prowadzonych przez powiat bialski” realizowanego w ramach umowy nr RPLU.13.06.00-06-0005/16-00 z dn. 30.06.2017 r.

PROJEKT: Rozwój infrastruktury szkół zawodowych prowadzonych przez powiat bialski

O projekcie

Celem projektu jest poprawa warunków kształcenia zawodowego i ustawicznego prowadzonego w obiektach Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim, Zespole Szkół Technicznych im. Unitów Podlaskich w Międzyrzecu Podlaskim oraz Zespole Szkół Ekonomicznych im. M. Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim.

Zakres projektu obejmuje prace modernizacyjne istniejącej infrastruktury przeznaczonej do kształcenia praktycznego oraz zakup wyposażenia zgodnego z rekomendacjami Krajowego Ośrodka Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej (KOWEZiU) w wyniku czego powstaną warunki zbliżone do rzeczywistego środowiska pracy zawodowej.

Ogólna wartość projektu: 3 528 411,72 zł
wydatki kwalifikowane: 3 489 699,96 zł,
w tym dofinansowanie EFRR: 2 966 244,96 zł.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego 2014-2020, Oś priorytetowa 13: Infrastruktura społeczna, Działanie 13.6: Infrastruktura kształcenia zawodowego i ustawicznego

 

Bal studniówkowy

Dnia 2 lutego 2019 r. w hotelu „Polonia” w Grabanowie odbył się bal studniówkowy uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Uroczystość rozpoczęła się dostojnym staropolskim tańcem polonezem. Bal swoją obecnością uświetnili: Leszek Chwedczuk – Wójt Gminy Janów Podlaski, Grzegorz Czochański – Prezes Stadniny Koni Janów Podlaski, Marcin Rytel – Komendant Komisariatu Policji w Janowie Podlaskim oraz dyrekcja szkoły – Jarosław Dubisz i Urszula Burdzicka, grono pedagogiczne oraz rodzice. Przedstawiciele uczniów klas maturalnych – Paulina Komar i Błażej Stasiak w imieniu całej młodzieży podziękowali gościom, dyrekcji, wychowawcom – Urszuli Majewskiej – Chilkiewicz, Agnieszce Nurskiej, Joannie Pędzik, Justynie Jonaszko, Mariuszowi Demianiukowi oraz Renacie Nowickiej – za wspaniałe przygotowanie poloneza. Podziękowania ze strony uczniów otrzymali również rodzice. Młodzież rozpoczęła zabawę walcem, do którego zaprosiła nauczycieli i gości. Huczna i udana zabawa trwała do wczesnych godzin porannych.

Międzyklubowe Konsultacje Sparingowe w Taekwon-do ITF, Dąbrowa Białostocka 26-27.01.2019

W dniach 26-27 stycznia odbyły się pierwsze Międzyklubowe Konsultacje Sparingowe w Hali Zespołu Szkół im. gen. Nikodema Sulika w Dąbrowie Białostockiej.
Na zaproszenie nauczyciela i trenera Combat Sport Academy Tomasza Leszkowicza (III dan) przyjechało 41 zawodników z RSCT Radzyń Podlaski i UKS Hwa-Rang Janów Podlaski. Łącznie podczas weekendu oglądaliśmy ponad 60 zawodników w 3 blokach treningowych i 3 sparingowych.
Z janowskiego klubu taekwon-do w rywalizacji na matach wystąpiło 12 Juniorów (Zespół Szkół) i 7 Juniorów Młodszych (Szkoła Podstawowa) pod opieką instruktora Dawida Smolbika. Każdy z oddzielnych bloków treningowych poprowadził inny trener, a podczas kolejnego bloku sparingów uczestnicy mieli do wykonania nowe elementy techniczne w walkach. Warto dodać, że w konsultacjach wzięło udział troje reprezentantów Polski, co z pewnością zaprocentuje w wynikach janowskich adeptów w nadchodzącym sezonie. Pierwszy start uczniów Naszej szkoły już na początku marca w Pucharze Polski

 

Apel podsumowujący pracę w I semestrze

Dnia 28 stycznia 2019 r. odbyło się spotkanie dyrektora Zespołu Szkół z uczniowską społecznością. Dyrektor Jarosław Dubisz podsumował pracę uczniów w I semestrze, przedstawił klasy oraz uczniów z najwyższą średnią ocen oraz klasy z najwyższą i najniższą frekwencją. Dyrektor wręczył również uczniom, którzy odbyli staż zawodowy w Grecji, dokument Europass Mobilność oraz certyfikaty świadczące o udziale w stażu zawodowym. Europass to projekt Unii Europejskiej, mający na celu prezentowanie umiejętności zawodowych i kompetencji w sposób czytelny i przejrzysty we wszystkich krajach Unii Europejskiej.

Apel podsumowujący pracę w I semestrze

Międzynarodowy staż nauczyciela Zespołu Szkół w centrali Mastro Defence System- Charleroi, 5-9.01.2019

W dniach od 5 do 9 stycznia reprezentacja MDS Polska wzięła udział w szkoleniu w centrali Mastro Defence System w Charleroi w Belgii. W składzie tym był instruktor UKS Hwa-Rang – Sabum Dawid Smolbik.

Czym jest Mastro Defence System? MDS nie jest kolejną metodą walki wręcz tylko kompletnym systemem samoobrony, kładącym nacisk na wykorzystywanie biomechaniki ciała przeciwnika, psychologii oraz technik ukierunkowanych na jak najszybsze zlikwidowanie zagrożenia.
Szkolono się intensywnie pod kierunkiem samego Freda Mastro oraz jego asystenta Jimmiego. Uczestnicy odwiedzili Hannut, Braine L’ Alleud – gdzie Jimmy prowadzi swój ośrodek, oraz oczywiście kwaterę główną MDS, gdzie treningi prowadzi twórca systemu.
Wielkim honorem były specjalne, zamknięte treningi w sali konferencyjnej Hotelu „Charleroi Airport”, poświęcone grupie 7 osób z Polski, wśród której był nauczyciel samoobrony Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Program był bardzo obszerny: obrona przed uzbrojonym napastnikiem, duszeniami i uderzeniami, sposoby obezwładnienia agresora, obrona partnera oraz ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa osobistego, aktywnej samoobrony czy zarządzania konfliktem osobistym.
Dawid Smolbik został zakwalifikowany do pierwszego w Europie Środkowej kursu Instruktora Międzynarodowego MDS level 1, który poprowadzi sam Fred Mastro z najlepszymi instruktorami z USA i Belgii w dniach 23-25 marca 2019 w Warszawie.
W Zespole Szkół w Janowie Podlaskim od listopada 2018 prowadzona jest jedyna sekcja na wschodzie Polski. Pod okiem Pana Smolbika trenują uczniowie liceum i technikum.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Dnia 13 stycznia 2019 r. odbył się 27. Finał WOŚP, którego celem był zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

W ramach akcji uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza wspólnie z młodzieżą z Zespołu Placówek Oświatowych aktywnie włączyli się w finałową zbiórkę na terenie Janowa Podlaskiego. Wolontariusze: Dominika Bilicz, Mateusz Andruszkiewicz, Karolina Perzyńska i Bartosz Tokarski kwestowali również w szkole. Podczas dwudniowej akcji młodzież wspólnie zebrała do puszek 6608 złotych i 85 groszy, które zasiliły konto fundacji. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wsparcie.

27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Spotkanie opłatkowe i szkolne jasełka

Dnia 18 grudnia 2018 r. w auli Zespołu Szkół odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników ZS oraz emerytowanych nauczycieli, w którym uczestniczył również Wójt Gminy Janów Podlaski Leszek Chwedczuk. W świąteczny nastrój zgromadzonych wprowadziły jasełka – przedstawienie pt. „Staruszka, która czekała na Boga” oraz kolędy w wykonaniu uczniów ZS. Wszystkim obecnym w przededniu świąt Bożego Narodzenia młodzież życzyła, aby w codziennym życiu zawsze potrafili oddzielić światło od ciemności, a dobro od zła. By mieli siłę, by czynić dobro, by umieli przebaczać i przepraszać. Uczyć się bezinteresowności na co dzień i ciągle przyglądać się niebu.

Świąteczne życzenia zdrowia, prawdziwie rodzinnych świąt oraz wszelkiej pomyślności złożyli również Jarosław Dubisz, dyrektor ZS, Leszek Chwedczuk, wójt gminy i ks. Łukasz Borowski.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z klas: I a LO, I a T, II a LO, III b T, III a LO, IV ab T, których przygotowała Urszula Majewska- Chilkiewicz, a o świąteczny wystrój sali zadbali Urszula Misiołek, Justyna Jonaszko i ks. Łukasz Borowski. Cała szkolna społeczność obejrzała jasełka 19 grudnia na 2. godzinie lekcyjnej, a następnie odbył się koncert kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek w wykonaniu młodzieży. W tym dniu dyrektor  ZS złożył uczniom i ich rodzicom świąteczne życzenia oraz wręczył nagrodę Weronice Paprockiej z klasy III a LO za II miejsce w konkursie „Czytaniem można się chwalić” oraz Mateuszowi Andruszkiewiczowi z klasy III cd LO za artykuł na temat: „Śladami I i II wojny światowej w regionie” (konkurs zorganizował Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej w lodzi oraz Centrum Europejskie Natolin i Instytut Europejski w Łodzi).


Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego

12 grudnia 2018 r. w  Zespole Szkół Ekonomicznych im. Marii Dąbrowskiej w Międzyrzecu Podlaskim miało miejsce podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego. W uroczystości wzięli udział: Starosta Powiatu Bialskiego Mariusz Filipiuk, Wicestarosta Powiatu Bialskiego Janusz Skólimowski, Dyrektor Delegatury Kuratorium w Białej Podlaskiej Małgorzata Kiec, Wiceprezes Lubelskiego SZS, Przewodniczący BSZS w Białej Podlaskiej Maciej Kosik oraz nauczyciele i uczniowie.

Zespół Szkół   z wysokim wynikiem 833 pkt. zajął I miejsce w Licealiadzie i dyrektor ZS Jarosław Dubisz odebrał dyplom za I miejsce szkoły we Współzawodnictwie Sportowym Szkół Powiatu Bialskiego za rok szkolny 2017/2018.

Podsumowanie Współzawodnictwa Sportowego Szkół Powiatu Bialskiego

Podlaska Gala Piłki Ręcznej

Uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim wzięli udział w Podlaskiej Gali Piłki Ręcznej. Reprezentacja naszej szkoły wywalczyła II miejsce, ulegając w finale 14-12 drużynie Zespołu Szkół Elektryk z Siedlec. Gratulacje.