WOŚP

Dzięki współpracy z Zespołem Placówek Oświatowych w Janowie Podlaskim w naszej szkole 30 stycznia odbyła się zbiórka na rzecz WOŚP. Przedstawiciele SU oraz uczniowie Szkoły Podstawowej im Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim wspólnie zbierali datki w ramach 31. finału. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom ❤

Bal studniówkowy

Dnia 14 stycznia 2023 r. w salonach historycznych hotelu Zamek Janów Podlaski odbył się bal studniówkowy uczniów klas maturalnych Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Bal rozpoczął się dostojnym staropolskim tańcem polonezem. Uroczystość swoją obecnością uświetnili dyrekcja szkoły – Jarosław Dubisz i Urszula Majewska – Chilkiewicz, grono pedagogiczne oraz rodzice. Przedstawiciele uczniów klas maturalnych – Karolina Chilkiewicz

i Dawid Tokarski w imieniu całej młodzieży podziękowali gościom, dyrekcji, wychowawcom – Joannie Pędzik i Mariuszowi Demianiukowi za trud włożony w kształcenie i wychowanie oraz Renacie Nowickiej za naukę i przygotowanie pięknego układu choreograficznego poloneza. Następnie dyrektor Jarosław Dubisz w swoim przemówieniu życzył młodzieży dobrych wyników na egzaminie maturalnym oraz sukcesów w dorosłym życiu. Podziękowania ze strony uczniów otrzymali rodzice za miłość i trud włożony w wychowanie. Szczególne podziękowania skierowano do rodziców – Iwony Orluk, Grażyny Wawryniuk i Piotra Chilkiewicza, którzy aktywnie zaangażowali się w przygotowanie tegorocznego balu studniówkowego. Natomiast w imieniu rodziców Iwona Wolanin podziękowała dyrekcji, wychowawcom oraz wszystkim nauczycielom

i pracownikom szkoły za trud włożony w wykształcenie oraz cierpliwość i wyrozumiałość wobec ich dzieci. Wspaniała zabawa trwała do wczesnych godzin porannych.

Technikum przy Zespole Szkół ponownie ze srebrną tarczą w Rankingu „Perspektyw”

12 stycznia opublikowano najnowszy (już 25) ranking „Perspektyw”.  Ranking „Perspektyw” jest tworzony na podstawie kilku czynników. Wśród nich są sukcesy uczniów w olimpiadach, wyniki egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, a także
w przypadku techników, wyniki egzaminu zawodowego.

Nadal  Technikum przy Zespole Szkół  znajduje się w Rankingu Techników na wysokiej, bo 116. pozycji w rankingu głównym. Jesteśmy również obecni na 79. pozycji w rankingu maturalnym.  W rankingu wojewódzkim zajęliśmy 10. miejsce.

Uzyskaliśmy zaszczytny tytuł szkoły ze srebrną tarczą. Jesteśmy też najlepszą szkołą
w powiecie bialskim.

Poprawiliśmy ubiegłoroczny wynik, wtedy również uzyskaliśmy tytuł szkoły ze srebrną tarczą, ale teraz jesteśmy wyżej w rankingu głównym o 14 miejsc.

Nasza obecność w Rankingu Perspektyw staje się już tradycją szkoły, o czym świadczą  od kilku lat uzyskiwane tytuły szkoły z tarczą- złota tarcza (ranking 2019),  srebrna tarcza (ranking 2022 i 2015), brązowa tarcza (ranking 2021).

Te wyniki świadczą o tym, iż Technikum przy Zespole Szkół od lat kształci młodzież na najwyższym poziomie, nie tylko w zakresie przedmiotów zawodowych, ale również ogólnokształcących.

Szkolenie w klasach celno-skarbowych

W dniu 4 stycznia uczniowie klas z dodatkowymi zajęciami służby celno-skarbowej odbyli szkolenie z zakresu środków przymusu bezpośredniego. Zajęcia poprowadził funkcjonariusz Lubelskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białej Podlaskiej mł. rachm. Krzysztof Lik.

Jasełka bożenarodzeniowe

20 grudnia uczniowie, grono pedagogiczne, nauczyciele emeryci oraz pracownicy szkoły spotkali się, by wspólnie przeżywać czas radosnego oczekiwania na przyjście Dzieciątka Jezus. Przy dźwiękach kolęd oraz refleksyjnych rozważaniach życzyliśmy sobie nawzajem, aby Boże Dziecię obdarzało pełnią swoich łask, spełniało najskrytsze pragnienia serca i błogosławiło na każdy dzień nadchodzącego roku.

https://www.instagram.com/reel/CmZhog1I5_m/?utm_source=ig_web_copy_link

Rok 2022 Rokiem Józefa Ignacego Kraszewskiego

W roku szkolnym 2022/2023 młodzież Zespołu Szkół w Janowie Podlaskim podjęła działania aby upamiętnić życie   i działalność Józefa Ignacego Kraszewskiego. W ramach wyznaczonych działań udało się przeprowadzić:

1. konkurs na prezentację o życiu i twórczości Józefa Ignacego Kraszewskiego,

2. konkurs plastyczny na projekt i wykonanie okładki jednej z powieści autorstwa Józefa Ignacego Kraszewskiego,

3. wystawę z  wycieczki  młodzieży do Romanowa oraz samej posiadłości jako domu  przodków Józefa Ignacego Kraszewskiego – tablica informacyjna wystawiona w sali nr 25 wraz z pracami plastycznymi młodzieży.

Laureaci czytelniczej sztafety

Grupa uczniów klasy IIa liceum w  Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie Czytaj PL promującym czytelnictwo „Do czytania gotowa/gotowy? Start! Zacznij czytelniczą sztafetę”.

Konkurs odbył się w ramach największej w kraju akcji czytelniczej Upoluj swoją książkę: „Jest treść? Jest forma!”, sięgającej również poza granice Polski. Organizatorami kolejnej,
6 już edycji byli  Woblink.com i  Krakowskie Biuro Festiwalowe, zaś partnerem strategicznym Instytut książki. Akcja Czytaj PL jest od początku realizowana jako element programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i odbywa się pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Uczniowie: Anna Iwaniuk, Karol Górski, Roksana Naumiuk, Paulina Raczkowska, byli
w naszej szkole ambasadorami akcji „Upoluj swoją książkę”, w czytelniczej sztafecie zajęli II miejsce.

Podsumowanie konkursu „Czysta Ziemia”

Dnia 14 grudnia w Starostwie Powiatowym w Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste podsumowanie XIV edycji konkursu „Czysta Ziemia”, w którym wzięli udział uczniowie szkół z terenu powiatu bialskiego. Konkurs ma na celu rozpowszechnianie właściwych postaw ekologicznych, zwłaszcza jeśli chodzi o problem zanieczyszczenia odpadami komunalnymi. Podczas spotkania starosta bialski Mariusz Filipiuk podkreślił, jak ważne jest poszerzanie świadomości ekologicznej dzieci i młodzieży i podziękował wszystkim przedstawicielom szkół za udział w tej akcji. W ramach konkursu szkoły podjęły wiele różnorodnych działań, angażując przy tym inne instytucje publiczne. Zespół Szkół podjął się m. in. zbiórki makulatury (1040 kg), nakrętek butelek (ponad 50 kg) czy sprzątania okolicznych terenów. Wzorem ubiegłych lat gościliśmy również i w tym roku pracownika Parku Krajobrazowego „Podlaski Przełom Bugu”, Magdalenę Żychowską, która omówiła podczas prelekcji różne formy ochrony przyrody w Polsce, a także opisała najbardziej atrakcyjne krajobrazowo elementy lokalnego parku.

Za uczestnictwo w konkursie nasza szkoła otrzymała nagrody książkowe, zaś przedstawicielowi społeczności uczniowskiej – Karolowi Górskiemu – wręczono kosz ze słodyczami.       

                                                      

Zostań Świątecznym Elfem-akcja charytatywna

W tym roku uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w akcję Zostań Świątecznym Elfem – zrób prezent dla dzieci z Domów Dziecka. Wspólnie przygotowaliśmy prezenty z okazji Mikołajek dla dzieci z Domów Dziecka. Pomocne elfy dostarczyły paczki do pracowni Kocham nad szycie, która była organizatorem akcji. Dziękujemy wszystkim!