Szkolne andrzejki

Młodzi, piękni i kreatywni – tacy są nasi uczniowie. Z okazji andrzejek na szkolnych korytarzach zrobiło się wesoło i kolorowo. Chętni uczniowie  i nauczyciele w czasie przerw mogli poznać swoją przyszłość, korzystając z usług profesjonalnych wróżek. To kolejna udana akcja szkolnego samorządu.

Dzień Życzliwości

Dnia 22 listopada 2021 r. w naszej szkole z inicjatywy samorządu szkolnego obchodzony był Dzień Życzliwości. Jest to jedno z tych nietypowych świąt, które wywołuje w nas wiele pozytywnych emocji. Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Jest to dobra okazja, żeby przekazać drugiej osobie parę miłych słów. Uczniowie mieli możliwość napisania karteczek z życzeniami, które następnie były rozdawane adresatom. Dziękujemy wszystkim życzliwym za wzięcie udziału.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim otrzymało wsparcie finansowe  w ramach Priorytetu 3 Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na rok 2021 na zakup nowości wydawniczych oraz elementów  wyposażenia biblioteki szkolnej. Całkowity koszt realizacji zadania: 12 000 zł, kwota dofinansowania z budżetu państwa: 9 600 zł, kwota wkładu własnego organu prowadzącego (Powiat Bialski): 2 400 zł.

Światowy Dzień Wcześniaka

W tym roku w naszej szkole z inicjatywy samorządu szkolnego 17 listopada 2021 r. obchodziliśmy Światowy Dzień Wcześniaka. Dzień ten ma na celu zwiększyć świadomość o problemach przedwcześnie urodzonych dzieci oraz ich rodzin. 1 na 10 dzieci jest wcześniakiem. Światowy Dzień Wcześniaka funkcjonuje dopiero od 2011 r. i jest celebrowany na całym świecie. Z dniem tym związany jest kolor fioletowy. Symbolem jest dziewięć par dziecięcych skarpetek i jedna dużo mniejsza, fioletowa para. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom naszej szkoły za udział w obchodach tego dnia.

VIII Regionalna Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym

W dniu 16 listopada 2021r. w  Starostwie Powiatowym  w Białej Podlaskiej odbył się Powiatowy etap VIII Regionalnej Olimpiada Wiedzy o Zdrowiu Psychicznym. Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klas III LO: Kinga Struczyk, Wiktoria Wolanin i Magdalena Mikiciuk.

Ideą tego wydarzenia jest popularyzowanie wiedzy o zdrowia psychicznego. Uczniowie biorący udział w olimpiadzie pozyskali wiedzę  dotyczącą funkcjonowania  człowieka w sytuacjach trudnych, gdzie możemy  i dlaczego powinniśmy szukać pomocy i wsparcia.

Pamiętaj !!!

Nie czuj się winny, że masz problem!

Szukaj pomocy!

Rozmawiaj!

Pytaj!

W  sytuacji kryzysowej nie będziesz sam.

Im wcześniej tym lepiej!!!

Zadzwoń

800121212 (Rzecznik Praw Dziecka)

116111 (Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży)

800702222 (Centrum Wsparcia dla Osób W Stanie Kryzysu Psychicznego)

IX Mistrzostwa Janowa Podlaskiego w Taekwon-do ITF, 8.11.2021 r.

8 Listopada 2021 r. odbyły się IX Mistrzostwa Janowa Podlaskiego w Taekwon-do ITF.
Uczniowie klas I-III mundurowych trenujący w UKS Hwa-Rang Janów Podlaski rozegrali 2 konkurencje w kategorii juniorzy: układy formalne i techniki specjalne.
Organizatorem zawodów na Hali Zespołu Placówek Oświatowych był nasz nauczyciel i główny trener janowskiego klubu- Dawid Smolbik.
Impreza ze względów sanitarnych odbyła się bez udziału publiczności, a konkurencje bez kontaktu między zawodnikami.
Wśród zaproszonych gości w Ceremonii Otwarcia udział wzięli: Pan Wiesław Fila (Zastępca Wójta Gminy), Dyrektor Zespół Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim -Jarosław Dubisz i Dyrektor Szkoła Podstawowa im. Czesława Tańskiego w Janowie Podlaskim-Arkadiusz Podskok.
Wśród sędziów znaleźli się nasi absolwenci: Sobechowicz Kamil, Wołosowicz Dawid, Sawczuk Hubert, Kulik Marta i Kotlarczuk Grzegorz (nauczyciel Szkoły Podstawowej i II trener w klubie).
W zawodach wzięło udział 82 zawodników w kategoriach: dzieci, młodzików, juniorów młodszych i juniorów.
Dekoracji uczestników jak zawsze dokonał Dyrektor Dubisz w asyście trenera Smolbika.
Najlepszą zawodniczką imprezy została Amelia Andruszkiewicz 🏆, a zawodnikiem Jakub Rypina 🏆.
Wyniki poszczególnych konkurencji:
UKŁADY FORMALNE JUNIOREK:
8-5 GUP
1. Szpejda Oliwia 🥇2. Sitarczuk Maria 🥈3. Struczyk Kinga 🥉3. Gładuniuk Agata 🥉5. Kryńska Amelia 5. Kowieska Kinga
3 GUP 1. Andruszkiewicz Amelia 🥇2. Łaska Klaudia 🥈3. Pykacz Marta 🥉3. Tokarska Amelia 🥉
1 GUP1. Czuchan Patrycja 🥇2. Orluk Julia 🥈3. Mierkiewicz Zuzanna 🥉
UKŁADY FORMALNE JUNIORÓW:
6-5 GUP
1. Siudyła Mikołaj 🥇2. Kozaczuk Dominik 🥈3. Sposób Maciej 🥉
3-1 GUP 1. Rypina Jakub 🥇2. Tokarski Dawid 🥈3. Seluk Gabriel 🥉
TECHNIKI SPECJALNE JUNIOREK:
1. Mierkiewicz Zuzanna 🥇2. Łaska Klaudia 🥈3. Andruszkiewicz Amelia 🥉3. Struczyk Kinga 🥉
TECHNIKI SPECJALNE JUNIORÓW:
1. Sposób Maciej 🥇2. Rypina Jakub 🥈3. Tokarski Dawid 🥉3. Siudyła Mikołaj 🥉
TECHNIKI SPECJALNE JUNIORÓW MŁODSZYCH:
1. Kozaczuk Dominik 🥇2. Gładuniuk Filip 🥈3. Hryciuk Marcin 🥉3. Seluk Krystian 🥉

Zawody zostały współfinansowane ze środków finansowych Gmina Janów Podlaski.
Gratulacje dla wszystkich startujących zawodników i powodzenia w kolejnych edycjach turnieju.
foto. Sławomir Filipiuk i Roman Ostapiuk

Nominacja do „Szkoły Roku” i „Nauczyciela na Medal” 2021

Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła został zgłoszona przez uczniów i ich rodziców do nagrody Szkoła Roku w największym plebiscycie edukacyjnym w Polsce, który w województwie lubelskim jest prowadzony przez „Kurier Lubelski”.
Jednocześnie nominację do tytułu Nauczyciel na Medal otrzymał także mgr Dawid Smolbik.
Głosowanie w plebiscycie trwa‼️
Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym Kuriera Lubelskiego pod adresem:
https://kurierlubelski.pl/wielki-plebiscyt…/ar/c5-15836527
Dziękujemy Wam za nominację szkoły i naszego nauczyciela.
Bezpośrednie linki do głosowania poniżej:
https://kurierlubelski.pl/…/szkola-na-medal%2C1010479/…https://kurierlubelski.pl/…/nauczyciel-na-medal…/…

Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości

11 listopada 2021r. dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie uczestniczyli w gminnych obchodach Narodowego Święta Niepodległości, które rozpoczęły się mszą świętą w Bazylice  Trójcy Świętej w intencji ojczyzny. Po mszy wysłuchaliśmy koncertu, w którym wstąpiła także uczennica Zespołu Szkół Wiktoria Niewęgłowska. Uczniowie klas mundurowych pełnili wartę oraz składali kwiaty przy pomnikach bohaterów walk o wolność naszej ojczyzny. Uroczystość zakończyła się przed hotelem Zamek Janów Podlaski, gdzie nastąpiło uroczyste podniesienie flagi państwowej przy dźwiękach „Mazurka Dąbrowskiego”.

Szkoła do hymnu

Zespół Szkół wziął udział w akcji „Szkoła do hymnu” i dzisiaj o symbolicznej godzinie 11.11 w salach rozbrzmiewał „Mazurek Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.