Tytuł Złotej Szkoły w Rankingu Techników Perspektywy 2019

10 stycznia 2019 r. w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie miał miejsce 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019.

Technikum przy Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim ponownie znalazło się w Rankingu Perspektyw, tym razem z jeszcze wyższą pozycją w stosunku do roku ubiegłego.  W rankingu wojewódzkim z wynikiem 63,90 pkt. zajęliśmy 8 miejsce, a w rankingu ogólnokrajowym 83 miejsce. Technikum otrzymało specjalny tytuł, będący potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia – tytuł Złotej Szkoły.

18 medali na II Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do

18 medali zdobyli uczniowie Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w Lubartowie, 7.04.2019r.
🏆III m-sce w klasyfikacji medalowej Juniorów i Juniorów Młodszych klubu UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim
Trenerzy: Dawid Smolbik, Sylwia Skwara, Mateusz Jakimiuk
JUNIORZY (5 złotych, 3 srebrne, 10 brązowych)
🥇Szymon Rusinek-układy stopni uczniowskich
🥇Agnieszka Pietruczuk-techniki specjalne
🥇Krzysztof Chud- walki -75 kg
🥇Monika Michałowska- walki -45 kg
🥇Grzegorz Polubiec- walki -50 kg
🥈Agnieszka Pietruczuk- walki +65 kg
🥈Dawid Wołosowicz- walki -62 kg i układy stopni uczniowskich
🥉Hubert Sawczuk- techniki specjalne
🥉Mateusz Dowhun- techniki specjalne
🥉Emila Hawryluk- techniki specjalne
🥉Hubert Sawczuk- układy stopni uczniowskich
🥉Grzegorz Polubiec-układy stopni uczniowskich
🥉Monika Michałowska- układy stopni uczniowskich
🥉Adrian Warowny- walki -68 kg
🥉Mateusz Dowhun -walki -75 kg
🥉Szymon Rusinek- walki -62 kg
🥉Marta Kulik- walki -55 kg
🥉Emilia Hawryluk- walki -55 kg
Sędziowie: Martyna Górska i Justyna Różańska
Wszyscy zawodnicy uzyskali kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Juniorów w dniach 11-12 maja w Białej Podlaskiej.
Gratulacje!
Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Janów Podlaski, Lubelskiej Unii Sportu i Lubelskiego Związku Taekwon-do.

Geograficzny Konkurs Wiedzy o Regionie

W dniu 4 kwietnia 2019 r. czworo uczniów Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza: Natalia Bobrowska, Anna Borowa, Monika Michałowska i Przemysław Melaniuk wzięło udział w finale X edycji Geograficznego Konkursu Wiedzy o Regionie organizowanego przez Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Podczas zmagań finałowych uczniowie musieli wykazać się szczegółową wiedzą o środowisku przyrodniczym, historii, osadnictwie, gospodarce, tradycjach, zwyczajach i kulturze regionu, w którego skład weszły powiaty: bialski, łosicki, łukowski, parczewski, radzyński, włodawski. Grupa uczniów w punktacji drużynowej zajęła III miejsce, natomiast w punktacji indywidualnej uczeń klasy 2 LO – Przemysław Melaniuk zajął II miejsce. Pomiędzy Konkursem a ogłoszeniem wyników uczniowie mieli możliwość wysłuchania wykładu dotyczącego ocieplania się klimatu.

Uczniowie do konkursu przygotowywali się pod opieką nauczyciela geografii Sylwii Wieleby.

Sukces dziewcząt na Mistrzostwach Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych

W Tomaszowie Lubelskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zespół Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Monika Michałowska, Marta Kulik, Marzena Kaliszuk, Dagmara Sawczuk, Kamila Szafran, Natalia Czarnecka, która wywalczyła III miejsce. Gratulujemy dziewczętom.

Sukces dziewcząt na Mistrzostwach Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych

Nauczyciel Zespołu Szkół certyfikowanym instruktorem Mastro Defence System

W dniach 23-25 marca w Warszawie odbył się pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej kurs kwalifikacyjny na instruktora Mastro Defence System level 1.
Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Austrii, Szkocji, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji, Grecji, Włoch i oczywiście Polski.
MDS nie jest kolejną metodą walki wręcz tylko kompletnym systemem samoobrony, kładącym nacisk na wykorzystywanie biomechaniki ciała przeciwnika oraz psychologii.
Fred Mastro jest zawodowym bodyguardem, certyfikowanym przez belgijski rząd w celu zapewnienia bezpieczeństwa politykom, gwiazdom filmowym i celebrytom. W swojej przeszło 20 letniej karierze ochraniał m.in Dalajlamę, Jean Clauda Van Damma i 50 Centa. Szkoleniowiec jednostek specjalnych w Belgii, Francji, Brazylii, Korei Południowej i USA.
W trzydniowych zmaganiach uwieńczonych nadaniem uprawnień instruktorskich wziął udział nauczyciel samoobrony Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim i instruktor taekwon-do UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim- Dawid Smolbik.
Tym samym Janów Podlaski został pierwszą na wschodzie Polski sekcją MDS w Polsce, a dobra postawa Naszego nauczyciela podczas warsztatów zaowocowała organizacją Warsztatów Realnej Samoobrony 8-9 czerwca w Janowie Podlaskim przez oficjalnego przedstawiciela Mastro Defence System -Marcina Michalika-Lipki.

Medaliści Pucharu Polski i Grand Prix Polski w Taekwon-do ITF

W miesiącu marcu dwóch uczniów klasy straży granicznej wzięło udział w ogólnopolskich turniejach Taekwon-do ITF.
W dniach 1-3 marzec podczas Pucharu Polski w Nowej Rudzie brązowy medal w konkurencji układów stopni uczniowskich seniorów zdobył Dawid Wołosowicz , a trzy tygodnie później podczas Grand Prix Polski (22-24 marzec) w Głubczycach w tej samej konkurencji brązowy medal zdobył Szymon Rusinek. Trenerką podczas zawodów była absolwentka klasy policyjnej Sylwia Skwara.
Wynik zawodników UKS Hwa-Rang to świetny prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski Juniorów w maju.

Dzień Otwarty w Zespole Szkół

Dzień Otwarty  Zespołu Szkół rozpoczął się 30 marca o godz. 10 w hali sportowej ZPO w Janowie Podlaskim. Wszystkich zebranych w imieniu całej szkolnej społeczności przywitała Paulina Komar. Dyrektor Zespołu Szkół Jarosław Dubisz przedstawił ofertę edukacyjną szkoły. Następnie swoje umiejętności zaprezentowali uczniowie ZS. Zebrani obejrzeli  pokaz walki zaaranżowanej oraz prezentację samoobrony synchronicznej, które przygotowali uczniowie klas maturalnych policji i straży granicznej trenujący w uczniowskim kole sportowym „Hwa- Rang”. Poza tym zaprezentowano układ gimnastyczny w wykonaniu uczennic klasy policyjnej i hodowcy koni, pokaz tae- bo, i rozbicia desek. Na saksofonie zagrał uczeń technikum mechanizacji i agrotroniki, Szymon Domański. Spotkanie w hali zakończył pokaz musztry paradnej w wykonaniu uczniów klas straży granicznej.

W budynku ZS przybyli  uczniowie klas końcowych gimnazjum i szkoły podstawowej  obejrzeli prezentacje klas licealnych: humanistycznej, lingwistycznej, biologiczno- chemicznej i matematyczno- informatycznej oraz klas technikum: mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, hodowcy koni, hotelarstwa. Młodzież zainteresowana nauką w klasie technik hotelarstwa zwiedziła również czterogwiazdkowy hotel Zamek Janów Podlaski, aby poznać miejsce swoich przyszłych praktyk. Przybyli goście obejrzeli również prezentację zajęć dodatkowych ze straży granicznej i policji.

Na końcu Dnia Otwartego wszyscy spotkali się w szkolnej stołówce na słodkim poczęstunku.

Wycieczka do Siedlec

W czwartek – 21 marca, uczniowie klas IIa i IIcd LO atrakcyjnie i bezpiecznie spędzając pierwszy dzień wiosny wzięli udział w wycieczce do Siedlec. W kinie obejrzeli film sensacyjno-historyczny pt.”Kurier” opowiadający o niebezpiecznej misji Jana Nowaka-Jeziorańskiego, poprzedzającej wybuch powstania warszawskiego. Po seansie uczestniczyli w zajęciach sportowo-rekreacyjnych w Parku Trampolin JumpOut.

Konkurs pożarniczy

W dniu 21 marca 2019 roku w siedzibie Państwowej Straży Pożarnej przy ul. Sidorskiej w Białej Podlaskiej odbyły się eliminacje rejonowe do konkursu „Młodzież zapobiega pożarom”. Paweł Kacprzak z klasy 2bT reprezentował naszą gminę i szkołę  w kategorii szkoły ponadgimnazjalne zajmując 3 miejsce w rejonie.

bty