Tytuł Złotej Szkoły w Rankingu Techników Perspektywy 2019

10 stycznia 2019 r. w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie miał miejsce 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019.

Technikum przy Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim ponownie znalazło się w Rankingu Perspektyw, tym razem z jeszcze wyższą pozycją w stosunku do roku ubiegłego.  W rankingu wojewódzkim z wynikiem 63,90 pkt. zajęliśmy 8 miejsce, a w rankingu ogólnokrajowym 83 miejsce. Technikum otrzymało specjalny tytuł, będący potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia – tytuł Złotej Szkoły.

Zawody w Strzelectwie Sportowym o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski

W dniu 4 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się V Zawody w Strzelectwie Sportowym o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół powiatu bialskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Siudaj z kl. 2a, Martyna Sacharczuk z kl. 1a, Hubert Sawczuk z kl. 2b i Arkadiusz Sikorski z kl. 1a. Zawodnicy strzelali z karabinka sportowego. Podczas tych zawodów nasza drużyna zajęła 2 miejsce, a kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza uczennica Karolina Siudaj została najlepszym strzelcem. Gratulujemy.

VIII Wielka Majówka PSW

Uczniowie klas 2b i 2cd LO 30 maja 2019 r. wzięli udział w VIII Wielkiej Majówce PSW w Białej Podlaskiej. Mieli okazję zobaczyć pokaz tańca zumba, pokaz udzielania pomocy osobom poszkodowanym zaatakowanym przez nożownika oraz posłuchać piosenek w języku angielskim śpiewanych przez studentów filologii angielskiej. Następnie młodzież zapoznała się z ofertą dydaktyczną uczelni, porozmawiała ze studentami poszczególnych kierunków. Na zakończenie uczniowie zwiedzili obiekty uczelni: bibliotekę, monoprofilowe centrum symulacji medycznej, pracownię technologiczną oraz pracownię masażu i odnowy biologicznej, w której osoby chętne skorzystały z masażu relaksacyjnego.

Obóz szkoleniowy klas mundurowych

Wzorem lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim w dniach 25 – 29 maja 2019 roku odbywali obóz szkoleniowy uczniów klas pierwszych straży granicznej i policji. W sumie 40 uczniów wzięło udział w różnego rodzaju zajęciach szkoleniowych, takich jak:

 • wspinaczka i most linowy (pokaz sprzętu, nauka wiązania węzłów, nauka zakładania uprzęży i uzbrajania lin w sprzęt alpinistyczny, nauka technik wspinaczkowych na wieży treningowej),

 • biegowy test sprawnościowy w lesie,

 • manewrowanie łodzią desantową i nauka pływania kajakiem. Zachowanie się na wodzie w różnych sytuacjach, zapoznanie ze sprzętem, nauka technik wiosłowania,

 • wykład z teorii terenoznawstwa, zasada działania kompasu, busoli, GPS, nauka obsługi krótkofalówek, marsz na azymut (wyznaczanie i odczyt trasy),

 • nocny marsz przy pomocy nawigacji satelitarnej GPS,

 • strzelanie z karabinu i pistoletu,

 • zjazd linowy nad rzeką Bug,

 • strzelanie z wiatrówki do tarcz elektronicznych i opadowych,

 • nocny alarm gra taktyczno-szkoleniowa, próba strachu,

 • spływ kajakowy,

 • pokonywanie terenu trudnodostępnego,

 • paintball – gra taktyczno bojowa.

Wszyscy uczestnicy obozu byli zadowoleni z zajęć. Wielu z nich po raz pierwszy miało do czynienia z sprzętem, zajęciami i sposobem szkolenia, jaki został wykorzystany podczas obozu. Po trudach szkolenia zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły.

Warsztaty Samoobrony z Międzynarodowym Ekspertem d/s Bezpieczeństwa i Antyterroryzmu- Marcinem Michalikiem-Lipką 8-9 czerwiec

Już w następny weekend Nasza Szkoła współorganizuje Warsztaty Samoobrony z jednym z najlepszych specjalistów w Europie z zakresu realnej samobrony.

Marcin Michalik-Lipka– Prekursor Krav Maga w Polsce i Europie. Posiadacz prestiżowego tytułu Master nadanego w Izraelu, gdzie jako jeden z niewielu Polaków mógł prowadzić szkolenia. Współzałożyciel (wraz najwyższej klasy izraelskimi ekspertami Yaronem Hanoverem i Guyem Rafaeli) Ultimate Krav Maga Federation z siedzibą w Tel Aviwie ( Izrael), oficjalny przedstawiciel Israel Combat System i Mastro Defence System w Polsce, trener z przeszło 20-letnim doświadczeniem. Zajmuje się szkoleniami formacji mundurowych na całym świecie, szkoleniami dla firm, korporacji i kadry zarządzającej. Były sparingpartner Tomasza Adamka, Przemysława Salety, czy Jana Błachowicza. Trener personalny i szkoleniowiec managerów wysokiego szczebla, polityków i gwiazd ekranu. Marcin Michalik-Lipka to także ekspert bezpieczeństwa osobistego, który przez 10 lat ochraniał topowe nocne kluby oraz osoby prywatne. Bogate doświadczenie Marcina zaowocowało współpracą z Meissner i Partnerzy, gdzie objął stanowisko Konsultanta ds. Bezpieczeństwa i Antyterroryzmu. Z jego autorskich programów zarządzania konfliktem i stresem korzystało wiele  podmiotów m.in. Jednostka Wojskowa Komandosów, Pododdział AT Policji w Krakowie, Izba Celna, Siemens, Pramerica, Santander, Software AG, IBM, PEKAES, SAS czy Sanofi. Marcin z chęcią dzieli się wiedzą, dlatego często gości w programach telewizyjnych, do których zapraszany jest w roli eksperta.

Pokazy umiejętności uczniów Zespołu Szkół w ramach Dni Otwartych

Dnia 22 maja 2019 r. w ramach Dni Otwartych Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim w Stadninie Koni Janów Podlaski odbyły się pokazy umiejętności janowskich uczniów. Wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, ich rodziców i nauczycieli, powitał Dyrektor Zespołu Szkół Jarosław Dubisz.

Swoje umiejętności przed publicznością zaprezentowali uczniowie licealnych klas mundurowych – straży granicznej i policji oraz młodzież z klas Technikum kształcącego w zawodzie technik hodowca koni. Zebrani w hali ujeżdżalni obejrzeli w trzech scenkach (walka aranżowana, aeroboxing z elementami samoobrony, rozbijanie desek i pustaków) pokaz taekwon-do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hwa – Rang”. Uczniowie z klas mundurowych przedstawili również pokaz synchroniczny samoobrony z elementami akrobatycznymi i pokaz samoobrony aranżowanej w wykonaniu finalistów Mistrzostw Polski Juniorów – Jakuba Świderskiego i Huberta Sawczuka. Zebrani obejrzeli też układ gimnastyczny w wykonaniu uczennic z klasy pierwszej liceum oraz klas technikum.

Uczniowie technikum zaprezentowali pokaz umiejętności jeździeckich w skokach przez przeszkody i kadrylu do muzyki. Absolwent Technikum Hodowli Koni, a obecnie pracownik Stadniny Koni Janów Podlaski – trener koni pokazowych Mateusz Tokarski zaprezentował klacz czystej krwi arabskiej Benonę. Nie zabrakło też występów wokalnych – Małgorzata Koc i Dominika Szewczuk zaśpiewały „Nic nie może przecież wiecznie trwać”, a Marta Siedlecka „Tyle słońca w całym mieście” z repertuaru Anny Jantar.

Dalsza część pokazów odbyła się poza halą. Zebrani obejrzeli pokaz musztry regulaminowej w wykonaniu uczniów klasy policyjnej oraz paradnej w wykonaniu uczniów klas straży granicznej. Przybyli uczniowie mogli również zobaczyć wystawę sprzętu rolniczego, straży granicznej oraz policji i porozmawiać z funkcjonariuszami służb mundurowych. Chętne osoby wzięły udział w sprawnościowej jeździe ciągnikiem, konnej przejażdżce, zwiedziły stadninę i czterogwiazdkowy hotel Zamek Janów Podlaski. Na wszystkich czekał ciepły poczęstunek. Imprezę prowadzili uczniowie I klasy technikum hodowca koni – Katarzyna Jodko i Bartosz Tokarski.

4 MEDALE UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NA XXVIII MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW W TAEKWON-DO- BIAŁA PODLASKA -11.05.2019

11 maja do Hali Sportowej AWF przyjechało 178 zawodników z 43 Klubów Taekwon-do którzy uzyskali kwalifikacje na XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców.
Wśród startujących znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół ćwiczący w Uczniowskim Klubie Sportowym „Hwa-Rang” w Janowie Podlaskim.
Zawodnicy startowali w aż 5 konkurencjach: walki aranżowanej, układach formalnych, technikach specjalnych, testach siły i oczywiście walce sportowej z podziałem na kategorie wagowe.
W układach formalnych w rywalizacji najlepiej z janowskich taekwondzistów zaprezentował się Szymon Rusinek wygrywając 3 pojedynki i sięgając po brązowy medal.
W konkurencji walki sportowej wyróżniły się debiutujące zawodniczki: wicemistrzynią Polski została Monika Michałowska (walki -45 kg), a Agnieszka Pietruczuk  zajęła III-miejsce w walkach +65 kg. debiutujące na imprezie tej rangi. Brązowy medal w bardzo wymagającej kategorii po wygraniu 4 z 5 pojedynków ponownie zdobył pochodzący z Janowa Podlaskiego Szymon Rusinek.
Warto dodać, że szans medalowych było znacznie więcej, bo aż pięciokrotnie Nasi uczniowie stawali tuż za podium zajmując V miejsce: Agnieszka Pietruczuk (techniki specjalne i testy siły) Adrian Warowny i Hubert Sawczuk (techniki specjalne) i Grzegorz Polubiec (walki -56 kg).
Grupa 12 uczniów pod opieką trenerów: Dawida Smolbika, Sylwii Skwary
i Mateusza Jakimiuka, bardzo często gościła w pierwszej 10-tce konkurencji co dało jej jeden z najlepszych wyników w klasyfikacji punktowej klubów oraz rankingu systemu sportu młodzieżowego (94 pkt.) .
Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Gminy Janów Podlaski, Lubelskiej Unii Sportu i Lubelskiemu Związkowi Taekwon-do.

Ogólnopolski Turniej Motoryzacyjny

W dniu 11 maja 2019 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej odbyły się eliminacje rejonowe Ogólnopolskiego Turnieju Motoryzacyjnego Szkół Ponadgimnazjalnych. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie Kamil Tokarski (3b T), Szymon Domański (3b T) i Bartosz Tokarski (1a T). Do turnieju uczniów przygotowywał nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Mariusz Demianiuk. Nasi zawodnicy po zaciętej walce zajęli 3 miejsce, zdobywając puchar ufundowany przez dyrektora WORD w Białej Podlaskiej. To bardzo dobry wynik tej drużyny, gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców w Taekwon-do ITF w Białej Podlaskiej (11 maj)

Serdecznie zapraszamy Grono Pedagogiczne, wszystkich uczniów
i absolwentów w najbliższą sobotę
(11 maja w godz. 9.00-18.00) na XVIII Mistrzostwa Polski Juniorów w Taekwon-do ITF w Białej Podlaskiej (Hala Sportowa AWF, ul. St. Marusarza 8)
Wśród 180 zawodników z 43 najlepszych Klubów Taekwon-do
w Polsce wystąpią uczniowie
Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim:
Chud Krzysztof, Dowhun Mateusz, Hawryluk Emilia, Kulik Marta, Michałowska Monika, Pietruczuk Agnieszka, Polubiec Grzegorz, Rusinek Szymon, Sacharczuk Mateusz, Sawczuk Hubert, Warowny Adrian i Wołosowicz Dawid.
Liczymy na obecność i gorący doping!

Pożegnanie klas maturalnych

W piątek 26 kwietnia 2019 r. odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas maturalnych. Na część oficjalną uroczystości przybyli Komendant Placówki Straży Granicznej ppłk Małgorzata Tarasiuk i st. chor. sztab. Wojciech Matwiejczuk. Po przemówieniach Dyrektora Zespołu Szkół Jarosława Dubisza i ppłk Małgorzaty Tarasiuk absolwenci przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom, a następnie złożyli uroczyste przyrzeczenie. Dyrektor wręczył świadectwa z wyróżnieniem (K. Jasiński, D. Górski, N. Bobrowska z 3cd LO i B. Stasiak z 4a T) i nagrody najlepszym uczniom. Abiturienci wyróżniający się na zajęciach straży granicznej i policji otrzymali pamiątkowe grawertony. Podziękowania dostali także uczniowie, którzy reprezentowali szkołę na arenach sportowych powiatu i województwa. Nagrody rzeczowe otrzymali sportowcy, którzy osiągali najwyższe wyniki w lekkoatletyce, pływaniu, tenisie stołowym, piłce ręcznej oraz pokazach i zawodach jeździeckich. Szklane statuetki z rąk Dyrektora Zespołu Szkół Jarosława Dubisza i trenera Dawida Smolbika otrzymali również absolwenci trenujący taekwon do w UKS Hwa – Rang w podziękowaniu za czynny udział w promocji szkoły i sukcesy sportowe na arenie ogólnopolskiej. Na zakończenie uczniowie klas IIcd, IIb, Ia LO i Ia i IIIb T zaprezentowali część artystyczną. W imieniu absolwentów społeczność szkolną pożegnała Natalia Bobrowska. Po części oficjalnej młodzież udała się na spotkanie z wychowawcami klas.

Pożegnanie klas maturalnych

18 medali na II Turnieju Eliminacyjnym do Mistrzostw Polski Juniorów w Taekwon-do

18 medali zdobyli uczniowie Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w Lubartowie, 7.04.2019r.
🏆III m-sce w klasyfikacji medalowej Juniorów i Juniorów Młodszych klubu UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim
Trenerzy: Dawid Smolbik, Sylwia Skwara, Mateusz Jakimiuk
JUNIORZY (5 złotych, 3 srebrne, 10 brązowych)
🥇Szymon Rusinek-układy stopni uczniowskich
🥇Agnieszka Pietruczuk-techniki specjalne
🥇Krzysztof Chud- walki -75 kg
🥇Monika Michałowska- walki -45 kg
🥇Grzegorz Polubiec- walki -50 kg
🥈Agnieszka Pietruczuk- walki +65 kg
🥈Dawid Wołosowicz- walki -62 kg i układy stopni uczniowskich
🥉Hubert Sawczuk- techniki specjalne
🥉Mateusz Dowhun- techniki specjalne
🥉Emila Hawryluk- techniki specjalne
🥉Hubert Sawczuk- układy stopni uczniowskich
🥉Grzegorz Polubiec-układy stopni uczniowskich
🥉Monika Michałowska- układy stopni uczniowskich
🥉Adrian Warowny- walki -68 kg
🥉Mateusz Dowhun -walki -75 kg
🥉Szymon Rusinek- walki -62 kg
🥉Marta Kulik- walki -55 kg
🥉Emilia Hawryluk- walki -55 kg
Sędziowie: Martyna Górska i Justyna Różańska
Wszyscy zawodnicy uzyskali kwalifikacje na Mistrzostwa Polski Juniorów w dniach 11-12 maja w Białej Podlaskiej.
Gratulacje!
Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu finansowemu Gminy Janów Podlaski, Lubelskiej Unii Sportu i Lubelskiego Związku Taekwon-do.