Informacja dla uczniów przyjętych do internatu

Osoby przyjęte do internatu powinny obowiązkowo zabrać ze sobą:

 • dowód tożsamości,
 • pościel (kołdrę i poduszkę, poszewki, prześcieradło zakładane
  na materac o wymiarach. 90 x 200cm),
 • koc lub narzutę na łóżko,
 • rzeczy osobiste, przybory toaletowe, klapki pod prysznic,
 • kubek, talerzyk, sztućce (do korzystania poza stołówką),
 • leki przeciwbólowe i termometr ,wychowawcy nie mogą podawać żadnych lekarstw,
 • pozytywne nastawienie i uśmiech 🙂

Można przywieźć z domu niedużą szafkę dla własnych potrzeb.

Internat nie odpowiada za cenne przedmioty oraz pieniądze mieszkańców.

Każdy wychowanek jest zobowiązany do dbania o swoje prywatne rzeczy
oraz zamykania pokoju. Pieniądze można zostawić u kierownika
lub wychowawców internatu.

Zakwaterowanie do internatu odbędzie się
1 września 2019r. (niedziela)
od godziny 1600

 

 

Podręczniki na rok szkolny 2019/2020

Pierwsze klasy po szkole podstawowej

LO-humanistyczna (ponadpodstawowa)

LO-lingwistyczna (ponadpodstawowa)

LO-matematyczno-informatyczna (ponadpodstawowa)

TECHNIKUM technik hodowca koni (ponadpodstawowa)

TECHNIKUM technik hotelarstwa (ponadpodstawowa)

TECHNIKUM technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki (ponadpodstawowa)

Pierwsze klasy po gimnazjum

Klasy 1 LO po gimnazjum

klasa 1 T- technik hodowca koni ponadgimnazjalna

klasa 1 T- technik hotelarstwa (ponadgimnazjalna)

klasa 1 T- technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki ponadgimnazjalnaa

 

klasy drugie ( po gimnazjum)

klasa 2a LO

klasa 2bc LO

klasa 2a T – technik hodowca koni

 

klasy trzecie ( po gimnazjum)

klasa 3a LO

klasa 3b LO

klasa 3cd LO

klasa 3b T- technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

klasa 3ac T – technik hodowca koni

 

klasy czwarte  ( po gimnazjum)

klasa 4b T- technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki

klasa 4ac -technik hodowca koni

 

 

 

 

 

 

 

Tytuł Złotej Szkoły w Rankingu Techników Perspektywy 2019

10 stycznia 2019 r. w kampusie Grupy Uczelni Vistula w Warszawie miał miejsce 21. finał Rankingu Liceów i Techników Perspektywy 2019.

Technikum przy Zespole Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim ponownie znalazło się w Rankingu Perspektyw, tym razem z jeszcze wyższą pozycją w stosunku do roku ubiegłego.  W rankingu wojewódzkim z wynikiem 63,90 pkt. zajęliśmy 8 miejsce, a w rankingu ogólnokrajowym 83 miejsce. Technikum otrzymało specjalny tytuł, będący potwierdzeniem wysokiej jakości kształcenia – tytuł Złotej Szkoły.

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

W środę, 19 czerwca w auli Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego 2018/2019, podczas której dyrektor Zespołu Szkół Jarosław Dubisz wręczył Monice Michałowskiej, która uzyskała tytuł prymusa szkoły (śr. 5.30), dyplom wzorowego ucznia i statuetkę patrona szkoły. Świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody książkowe otrzymali następujący uczniowie: Tomasz Wiciejowski śr. 5.13, Katarzyna Jodko śr. 5.00, Agnieszka Pietruczuk śr. 5.00, Dawid Wołosowicz śr. 4.90, Aleksandra Michałowska śr. 4.90, Przemysław Melaniuk śr. 4.88, Szymon Rusinek śr. 4.88, Monica Migliorino śr. 4.81 oraz Małgorzata Koc śr. 4.78. Następnie dyrektor wręczył nagrody książkowe 25 uczniom, którzy uzyskali roczną średnią ocen powyżej 4.00. Z kolei w grupie uczniów ze 100 % frekwencją na zajęciach lekcyjnych w bieżącym roku szkolnym znaleźli się: Emilia Hawryluk, Paulina Jodłowska, Małgorzata Koc, Przemysław Melaniuk, Agnieszka Pietruczuk, Agnieszka Pietruczuk i Szymon Rusinek. Uhonorowano również zwycięzców szkolnych konkursów przedmiotowych: matematyka – Jakub Cieślak (klasa I), Przemysław Melaniuk (klasa II), chemia – Tomasz Wiciejowski, biologia – Krzysztof Michaluk, geografia – Przemysław Melaniuk, język angielski – Kacper Syrokosz, język niemiecki – Tomasz Wiciejowski, język rosyjski – Alisa Rudnovska i Agnieszka Pietruczuk (mistrzynie) i Kamil Jasiński (wicemistrz). Cztery uczennice otrzymały z rąk dyrektora nagrody za osiągnięcia sportowe – Natalia Czarnecka, Marta Kulik, Monika Michałowska i Kamila Szfran. Dyrektor podziękował uczniom za pracę w minionym roku szkolnym i życzył udanych, bezpiecznych wakacji.

Zawody w Strzelectwie Sportowym o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski

W dniu 4 czerwca 2019 roku w Zespole Szkół Ekonomicznych w Międzyrzecu Podlaskim odbyły się V Zawody w Strzelectwie Sportowym o Puchar Burmistrza Miasta Międzyrzec Podlaski. W zawodach wzięły udział drużyny ze szkół powiatu bialskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie: Karolina Siudaj z kl. 2a, Martyna Sacharczuk z kl. 1a, Hubert Sawczuk z kl. 2b i Arkadiusz Sikorski z kl. 1a. Zawodnicy strzelali z karabinka sportowego. Podczas tych zawodów nasza drużyna zajęła 2 miejsce, a kategorii szkół ponadgimnazjalnych nasza uczennica Karolina Siudaj została najlepszym strzelcem. Gratulujemy.

VIII Wielka Majówka PSW

Uczniowie klas 2b i 2cd LO 30 maja 2019 r. wzięli udział w VIII Wielkiej Majówce PSW w Białej Podlaskiej. Mieli okazję zobaczyć pokaz tańca zumba, pokaz udzielania pomocy osobom poszkodowanym zaatakowanym przez nożownika oraz posłuchać piosenek w języku angielskim śpiewanych przez studentów filologii angielskiej. Następnie młodzież zapoznała się z ofertą dydaktyczną uczelni, porozmawiała ze studentami poszczególnych kierunków. Na zakończenie uczniowie zwiedzili obiekty uczelni: bibliotekę, monoprofilowe centrum symulacji medycznej, pracownię technologiczną oraz pracownię masażu i odnowy biologicznej, w której osoby chętne skorzystały z masażu relaksacyjnego.

Obóz szkoleniowy klas mundurowych

Wzorem lat ubiegłych uczniowie Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim w dniach 25 – 29 maja 2019 roku odbywali obóz szkoleniowy uczniów klas pierwszych straży granicznej i policji. W sumie 40 uczniów wzięło udział w różnego rodzaju zajęciach szkoleniowych, takich jak:

 • wspinaczka i most linowy (pokaz sprzętu, nauka wiązania węzłów, nauka zakładania uprzęży i uzbrajania lin w sprzęt alpinistyczny, nauka technik wspinaczkowych na wieży treningowej),

 • biegowy test sprawnościowy w lesie,

 • manewrowanie łodzią desantową i nauka pływania kajakiem. Zachowanie się na wodzie w różnych sytuacjach, zapoznanie ze sprzętem, nauka technik wiosłowania,

 • wykład z teorii terenoznawstwa, zasada działania kompasu, busoli, GPS, nauka obsługi krótkofalówek, marsz na azymut (wyznaczanie i odczyt trasy),

 • nocny marsz przy pomocy nawigacji satelitarnej GPS,

 • strzelanie z karabinu i pistoletu,

 • zjazd linowy nad rzeką Bug,

 • strzelanie z wiatrówki do tarcz elektronicznych i opadowych,

 • nocny alarm gra taktyczno-szkoleniowa, próba strachu,

 • spływ kajakowy,

 • pokonywanie terenu trudnodostępnego,

 • paintball – gra taktyczno bojowa.

Wszyscy uczestnicy obozu byli zadowoleni z zajęć. Wielu z nich po raz pierwszy miało do czynienia z sprzętem, zajęciami i sposobem szkolenia, jaki został wykorzystany podczas obozu. Po trudach szkolenia zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do szkoły.

Warsztaty Samoobrony z Międzynarodowym Ekspertem d/s Bezpieczeństwa i Antyterroryzmu- Marcinem Michalikiem-Lipką 8-9 czerwiec

Już w następny weekend Nasza Szkoła współorganizuje Warsztaty Samoobrony z jednym z najlepszych specjalistów w Europie z zakresu realnej samobrony.

Marcin Michalik-Lipka– Prekursor Krav Maga w Polsce i Europie. Posiadacz prestiżowego tytułu Master nadanego w Izraelu, gdzie jako jeden z niewielu Polaków mógł prowadzić szkolenia. Współzałożyciel (wraz najwyższej klasy izraelskimi ekspertami Yaronem Hanoverem i Guyem Rafaeli) Ultimate Krav Maga Federation z siedzibą w Tel Aviwie ( Izrael), oficjalny przedstawiciel Israel Combat System i Mastro Defence System w Polsce, trener z przeszło 20-letnim doświadczeniem. Zajmuje się szkoleniami formacji mundurowych na całym świecie, szkoleniami dla firm, korporacji i kadry zarządzającej. Były sparingpartner Tomasza Adamka, Przemysława Salety, czy Jana Błachowicza. Trener personalny i szkoleniowiec managerów wysokiego szczebla, polityków i gwiazd ekranu. Marcin Michalik-Lipka to także ekspert bezpieczeństwa osobistego, który przez 10 lat ochraniał topowe nocne kluby oraz osoby prywatne. Bogate doświadczenie Marcina zaowocowało współpracą z Meissner i Partnerzy, gdzie objął stanowisko Konsultanta ds. Bezpieczeństwa i Antyterroryzmu. Z jego autorskich programów zarządzania konfliktem i stresem korzystało wiele  podmiotów m.in. Jednostka Wojskowa Komandosów, Pododdział AT Policji w Krakowie, Izba Celna, Siemens, Pramerica, Santander, Software AG, IBM, PEKAES, SAS czy Sanofi. Marcin z chęcią dzieli się wiedzą, dlatego często gości w programach telewizyjnych, do których zapraszany jest w roli eksperta.

Pokazy umiejętności uczniów Zespołu Szkół w ramach Dni Otwartych

Dnia 22 maja 2019 r. w ramach Dni Otwartych Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim w Stadninie Koni Janów Podlaski odbyły się pokazy umiejętności janowskich uczniów. Wszystkich zebranych, a szczególnie uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych, ich rodziców i nauczycieli, powitał Dyrektor Zespołu Szkół Jarosław Dubisz.

Swoje umiejętności przed publicznością zaprezentowali uczniowie licealnych klas mundurowych – straży granicznej i policji oraz młodzież z klas Technikum kształcącego w zawodzie technik hodowca koni. Zebrani w hali ujeżdżalni obejrzeli w trzech scenkach (walka aranżowana, aeroboxing z elementami samoobrony, rozbijanie desek i pustaków) pokaz taekwon-do Uczniowskiego Klubu Sportowego „Hwa – Rang”. Uczniowie z klas mundurowych przedstawili również pokaz synchroniczny samoobrony z elementami akrobatycznymi i pokaz samoobrony aranżowanej w wykonaniu finalistów Mistrzostw Polski Juniorów – Jakuba Świderskiego i Huberta Sawczuka. Zebrani obejrzeli też układ gimnastyczny w wykonaniu uczennic z klasy pierwszej liceum oraz klas technikum.

Uczniowie technikum zaprezentowali pokaz umiejętności jeździeckich w skokach przez przeszkody i kadrylu do muzyki. Absolwent Technikum Hodowli Koni, a obecnie pracownik Stadniny Koni Janów Podlaski – trener koni pokazowych Mateusz Tokarski zaprezentował klacz czystej krwi arabskiej Benonę. Nie zabrakło też występów wokalnych – Małgorzata Koc i Dominika Szewczuk zaśpiewały „Nic nie może przecież wiecznie trwać”, a Marta Siedlecka „Tyle słońca w całym mieście” z repertuaru Anny Jantar.

Dalsza część pokazów odbyła się poza halą. Zebrani obejrzeli pokaz musztry regulaminowej w wykonaniu uczniów klasy policyjnej oraz paradnej w wykonaniu uczniów klas straży granicznej. Przybyli uczniowie mogli również zobaczyć wystawę sprzętu rolniczego, straży granicznej oraz policji i porozmawiać z funkcjonariuszami służb mundurowych. Chętne osoby wzięły udział w sprawnościowej jeździe ciągnikiem, konnej przejażdżce, zwiedziły stadninę i czterogwiazdkowy hotel Zamek Janów Podlaski. Na wszystkich czekał ciepły poczęstunek. Imprezę prowadzili uczniowie I klasy technikum hodowca koni – Katarzyna Jodko i Bartosz Tokarski.

4 MEDALE UCZNIÓW ZESPOŁU SZKÓŁ NA XXVIII MISTRZOSTWACH POLSKI JUNIORÓW I MŁODZIEŻOWCÓW W TAEKWON-DO- BIAŁA PODLASKA -11.05.2019

11 maja do Hali Sportowej AWF przyjechało 178 zawodników z 43 Klubów Taekwon-do którzy uzyskali kwalifikacje na XXVIII Mistrzostwa Polski Juniorów i Młodzieżowców.
Wśród startujących znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół ćwiczący w Uczniowskim Klubie Sportowym „Hwa-Rang” w Janowie Podlaskim.
Zawodnicy startowali w aż 5 konkurencjach: walki aranżowanej, układach formalnych, technikach specjalnych, testach siły i oczywiście walce sportowej z podziałem na kategorie wagowe.
W układach formalnych w rywalizacji najlepiej z janowskich taekwondzistów zaprezentował się Szymon Rusinek wygrywając 3 pojedynki i sięgając po brązowy medal.
W konkurencji walki sportowej wyróżniły się debiutujące zawodniczki: wicemistrzynią Polski została Monika Michałowska (walki -45 kg), a Agnieszka Pietruczuk  zajęła III-miejsce w walkach +65 kg. debiutujące na imprezie tej rangi. Brązowy medal w bardzo wymagającej kategorii po wygraniu 4 z 5 pojedynków ponownie zdobył pochodzący z Janowa Podlaskiego Szymon Rusinek.
Warto dodać, że szans medalowych było znacznie więcej, bo aż pięciokrotnie Nasi uczniowie stawali tuż za podium zajmując V miejsce: Agnieszka Pietruczuk (techniki specjalne i testy siły) Adrian Warowny i Hubert Sawczuk (techniki specjalne) i Grzegorz Polubiec (walki -56 kg).
Grupa 12 uczniów pod opieką trenerów: Dawida Smolbika, Sylwii Skwary
i Mateusza Jakimiuka, bardzo często gościła w pierwszej 10-tce konkurencji co dało jej jeden z najlepszych wyników w klasyfikacji punktowej klubów oraz rankingu systemu sportu młodzieżowego (94 pkt.) .
Udział w zawodach był możliwy dzięki wsparciu Gminy Janów Podlaski, Lubelskiej Unii Sportu i Lubelskiemu Związkowi Taekwon-do.