Kartka z Kalendarza

Czwartek

18 Października 2018 roku.

Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz, René

Do końca roku

pozostało  75  dni.


Strona glówna


Dla ucznia


Dla rodzica


O szkole


Dla kandydata


Galeria


UKS Hwa-Rang


Kontakt


Technikum


Mechanizacja Rolnictwa


Hodowla Koni


Projekty Unijne


Projekt Power Vet


Zagraniczna praktyka Power Vet

Rekrutacja

Wizyta organizacyjna

Przygotowanie do wyjazdu

Realizacja projektu

Poznanie historii i kultury W?gier

. .: Zagraniczna praktyka zawodowa :. .

Zagraniczna praktyka zawodowa  uczniów Technikum kształcącym w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa.

 W Zespole Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim został  opracowany  projekt  zagranicznej praktyki zawodowej, który  po złożeniu został pozytywnie zaopiniowany i zatwierdzony do realizacji ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER 2015) w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”. 

 Projekt pod tytułem Wprowadzenie uczniów w proces powiększania i funkcjonowania gospodarstw rolnych  realizowany poprzez wzrost poziomu mechanizacji procesów produkcyjnych w gospodarstwie został   zrealizowany w roku 2016. Głównym działaniem w projekcie był wyjazd uczniów technikum kształcącego w zawodzie technik mechanizacji rolnictwa na praktykę zawodową, na Węgry. 

W dniach  04.07 – 15.07.2016 r.   grupa  czternastu uczniów janowskiego technikum odbyła  praktykę  zawodową w miejscowości Gyomaendrőd,  w południowych Węgrzech,  gdzie w dwóch gospodarstwach rolnych zapoznała się z technologią produkcji i zapleczem technicznym przy hodowli ponad trzech tysięcy sztuk trzody chlewnej oraz  z maszynami  rolniczymi  stosowanymi  przy  produkcji roślinnej  o powierzchni     ponad 100  hektarów.  Nie mniej istotnym celem wyjazdu było uzyskanie  pierwszych doświadczeń zawodowych  w zespole międzynarodowym, funkcjonowanie w obcym państwie oraz  nawiązywanie kontaktów zawodowych i prywatnych. Uczniowie klasy I i II technikum poznali również historię państwa węgierskiego,  kulturę i tradycję  wsi  węgierskiej oraz  najpiękniejsze miejsca i zabytki stolicy Węgier- Budapesztu.

 

   

   

 (c) 2000-2016 Net System Piotr Chilkiewicz

email: webmaster@zsjp.janowpodlaski.net