Kartka z Kalendarza

Czwartek

20 Września 2018 roku.

Imieniny obchodzą:
Dionizy, Eustachy, Eustachiusz, Fausta, Faustyna, Filipina, Irena, Oleg, Ostap, Sozant

Do końca roku

pozostało  103  dni.


Strona glówna


Dla ucznia


Dla rodzica


O szkole


Dla kandydata


Galeria


UKS Hwa-Rang


O Hwa-Rang

Aktualności

Sukcesy Sportowe

Czarne pasy

Treningi

Pliki do pobrania

Kontakt

Kontakt


Technikum


Mechanizacja Rolnictwa


Hodowla Koni


Projekty Unijne


Projekt Power Vet


. .: O Hwa-Rang :. .

JANOWSKIE TAEKWON-DO W LICZBACH

Zajęcia taekwon-do w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim odbywają się już 9-ty rok (od września 2008r.). Rok później zostały wprowadzone obowiązkowe zajęcia z samoobrony w ramach wychowania fizycznego w klasach mundurowych. Od września 2016r. samoobrona weszła do programu nauczania jako oddzielny przedmiot.

W tym okresie w murach naszej szkoły odbyło się 16 egzaminów na stopnie uczniowskie pod okiem Wiceprezesa Polskiego Związku Taekwon-do dr doc. Zbigniewa Bujaka (VIII dan). Łącznie do egzaminów przystąpiło 300 osób, w tym 291 po raz pierwszy podczas nauki  w janowskim liceum.

Od 1.10.2014r. uczniowie trenują w Uczniowskim Klubie Sportowym „Hwa-Rang” w Janowie Podlaskim.

Podczas czterech lat startów w zawodach Nasi uczniowie reprezentując MKS „ŻAK” Biała Podlaska zdobyli na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów w Taekwon-do 55 medali (12 złotych, 15 srebrnych i 28 brązowych). Dodatkowo 5 medali na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwon-do (2 srebrne, 3 brązowe).

UKS "Hwa-Rang" Janów Podlaski startuje w zawodach Międzywojewódzkich drugi rok z dorobkiem 51 medali (8 złotych, 17 srebrnych, 26 brązowych) oraz 4 medale na Mistrzostwach Polski Juniorów w Taekwon-do (1 złoty, 1 srebrny, 2 brązowe).

Łącznie na tą chwilę aż 27 uczniów podczas nauki w janowskim liceum zdobyło medale Mistrzostw Międzywojewódzkich a 7 uczniów medale Mistrzostw Polski w Taekwon-do ITF (1 złoty, 3 srebrne, 5 brązowych).

Aktualnie w Naszym klubie trenuje uczeń klasy trzeciej  Patryk Segeń-  Mistrz Polski w technikach specjalnych z Kłobucka (20 czerwiec 2016r.)

Młodzież uczęszczająca na zajęcia przygotowała ponad 50 pokazów koreańskiej sztuki samoobrony na terenie szkoły, gminy, powiatu, podczas obozów
we Władysławowie, a także w 9 edycji programu "Mam Talent"

Warto wspomnieć, że 7 uczniów klas mundurowych: Magdalena Mieleszczuk, Kamil Sobechowicz, Błażej Sacharczuk, Robert Polubiec, Sylwia Skwara, Aleksandra Sacharczuk i Mateusz Jakimiuk uzyskało stopień mistrzowski I dan (czarny pas).(c) 2000-2016 Net System Piotr Chilkiewicz

email: webmaster@zsjp.janowpodlaski.net