Spotkanie opłatkowe i szkolne jasełka

Dnia 18 grudnia 2018 r. w auli Zespołu Szkół odbyło się spotkanie opłatkowe pracowników ZS oraz emerytowanych nauczycieli, w którym uczestniczył również Wójt Gminy Janów Podlaski Leszek Chwedczuk. W świąteczny nastrój zgromadzonych wprowadziły jasełka – przedstawienie pt. „Staruszka, która czekała na Boga” oraz kolędy w wykonaniu uczniów ZS. Wszystkim obecnym w przededniu świąt Bożego Narodzenia młodzież życzyła, aby w codziennym życiu zawsze potrafili oddzielić światło od ciemności, a dobro od zła. By mieli siłę, by czynić dobro, by umieli przebaczać i przepraszać. Uczyć się bezinteresowności na co dzień i ciągle przyglądać się niebu.

Świąteczne życzenia zdrowia, prawdziwie rodzinnych świąt oraz wszelkiej pomyślności złożyli również Jarosław Dubisz, dyrektor ZS, Leszek Chwedczuk, wójt gminy i ks. Łukasz Borowski.

W części artystycznej wystąpili uczniowie z klas: I a LO, I a T, II a LO, III b T, III a LO, IV ab T, których przygotowała Urszula Majewska- Chilkiewicz, a o świąteczny wystrój sali zadbali Urszula Misiołek, Justyna Jonaszko i ks. Łukasz Borowski. Cała szkolna społeczność obejrzała jasełka 19 grudnia na 2. godzinie lekcyjnej, a następnie odbył się koncert kolęd, pastorałek i świątecznych piosenek w wykonaniu młodzieży. W tym dniu dyrektor  ZS złożył uczniom i ich rodzicom świąteczne życzenia oraz wręczył nagrodę Weronice Paprockiej z klasy III a LO za II miejsce w konkursie „Czytaniem można się chwalić” oraz Mateuszowi Andruszkiewiczowi z klasy III cd LO za artykuł na temat: „Śladami I i II wojny światowej w regionie” (konkurs zorganizował Regionalny Ośrodek Dialogu i Edukacji Historycznej w lodzi oraz Centrum Europejskie Natolin i Instytut Europejski w Łodzi).