Trzy medale na XI Międzynarodowym Turnieju Taekond-do Mazovia Masters Cup

W dniach 17-19 listopada do Ciechanowa zjechało 543 zawodników z 7 państw (Białorusi, Irlandii, Łotwy, Mołdawii, Polski, Rosji i Ukrainy) na XI Turniej Mazovia Masters CUP. Wśród startujących znalazła się 5-cio osobowa reprezentacja klas mundurowych Zespołu Szkół: Michał Balak, Szymon Rusinek, Piotr Czublun, Aleksandra Sacharczuk i nauczyciel samoobrony- Dawid Smolbik W pierwszej konkurencji układów formalnych kolorowych pasów najlepiej spisał się Szymon Rusinek, wchodząc do pierwszej 16-tki na 72 zawodników. Warto dodać, że każdy z zawodników wygrał przynajmniej jeden pojedynek. W czarnych pasach juniorów Aleksandra zajęła V miejsce, a pierwszym medalistą został Dawid Smolbik w układach formalnych III dan seniorów (brązowy medal). W konkurencji walki sportowej po wyrównanych i niejednogłośnych werdyktach z dalszej rywalizacji odpadli Czublun (-75 kg) i Rusinek (-62 kg). Ogromną niespodziankę sprawił debiutant Michał Balak, który wygrał dwie pierwsze walki, a w finale 3:1 przegrał z doświadczonym zawodnikiem z Lubartowa. Nie zawiodła oczywiście Aleksandra Sacharczuk, która po udanych Mistrzostwach Świata przeszła do wyższej kategorii -60kg. Po dobrym pojedynku półfinałowym z reprezentantką Rosji, w finale musiała uznać wyższość koleżanki z kadry Polski juniorów- Karoliny Dziury (Dragon Janów). W ostatnich dużych zawodach w tym roku bilans UKS Hwa-Rang to 2 srebrne i 1 brązowy medal. Trzymamy kciuki za kolejne starty w przyszłym roku. Wyjazd na zawody był możliwy dzięki wsparciu Gminy Janów Podlaski.