Nauczyciel Zespołu Szkół certyfikowanym instruktorem Mastro Defence System

W dniach 23-25 marca w Warszawie odbył się pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej kurs kwalifikacyjny na instruktora Mastro Defence System level 1.
Wśród uczestników znaleźli się reprezentanci USA, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Austrii, Szkocji, Ukrainy, Niemiec, Czech, Słowacji, Grecji, Włoch i oczywiście Polski.
MDS nie jest kolejną metodą walki wręcz tylko kompletnym systemem samoobrony, kładącym nacisk na wykorzystywanie biomechaniki ciała przeciwnika oraz psychologii.
Fred Mastro jest zawodowym bodyguardem, certyfikowanym przez belgijski rząd w celu zapewnienia bezpieczeństwa politykom, gwiazdom filmowym i celebrytom. W swojej przeszło 20 letniej karierze ochraniał m.in Dalajlamę, Jean Clauda Van Damma i 50 Centa. Szkoleniowiec jednostek specjalnych w Belgii, Francji, Brazylii, Korei Południowej i USA.
W trzydniowych zmaganiach uwieńczonych nadaniem uprawnień instruktorskich wziął udział nauczyciel samoobrony Zespołu Szkół im. A. Naruszewicza w Janowie Podlaskim i instruktor taekwon-do UKS Hwa-Rang w Janowie Podlaskim- Dawid Smolbik.
Tym samym Janów Podlaski został pierwszą na wschodzie Polski sekcją MDS w Polsce, a dobra postawa Naszego nauczyciela podczas warsztatów zaowocowała organizacją Warsztatów Realnej Samoobrony 8-9 czerwca w Janowie Podlaskim przez oficjalnego przedstawiciela Mastro Defence System -Marcina Michalika-Lipki.