Międzynarodowy staż nauczyciela Zespołu Szkół w centrali Mastro Defence System- Charleroi, 5-9.01.2019

W dniach od 5 do 9 stycznia reprezentacja MDS Polska wzięła udział w szkoleniu w centrali Mastro Defence System w Charleroi w Belgii. W składzie tym był instruktor UKS Hwa-Rang – Sabum Dawid Smolbik.

Czym jest Mastro Defence System? MDS nie jest kolejną metodą walki wręcz tylko kompletnym systemem samoobrony, kładącym nacisk na wykorzystywanie biomechaniki ciała przeciwnika, psychologii oraz technik ukierunkowanych na jak najszybsze zlikwidowanie zagrożenia.
Szkolono się intensywnie pod kierunkiem samego Freda Mastro oraz jego asystenta Jimmiego. Uczestnicy odwiedzili Hannut, Braine L’ Alleud – gdzie Jimmy prowadzi swój ośrodek, oraz oczywiście kwaterę główną MDS, gdzie treningi prowadzi twórca systemu.
Wielkim honorem były specjalne, zamknięte treningi w sali konferencyjnej Hotelu „Charleroi Airport”, poświęcone grupie 7 osób z Polski, wśród której był nauczyciel samoobrony Zespołu Szkół im. Adama Naruszewicza w Janowie Podlaskim. Program był bardzo obszerny: obrona przed uzbrojonym napastnikiem, duszeniami i uderzeniami, sposoby obezwładnienia agresora, obrona partnera oraz ćwiczenia z zakresu bezpieczeństwa osobistego, aktywnej samoobrony czy zarządzania konfliktem osobistym.
Dawid Smolbik został zakwalifikowany do pierwszego w Europie Środkowej kursu Instruktora Międzynarodowego MDS level 1, który poprowadzi sam Fred Mastro z najlepszymi instruktorami z USA i Belgii w dniach 23-25 marca 2019 w Warszawie.
W Zespole Szkół w Janowie Podlaskim od listopada 2018 prowadzona jest jedyna sekcja na wschodzie Polski. Pod okiem Pana Smolbika trenują uczniowie liceum i technikum.