Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu

W dniach 16-17 września 2019 roku odbył się XXIV Marsz Szlakiem Legionów Piłsudskiego po Podlasiu. Wzorem lat ubiegłych 15 uczniów klas mundurowych z naszej szkoły wzięło udział w marszu. Trasa tegorocznego marszu przebiegała następująco: Żerocin – Sitnik – Leśna Podlaska.

Podczas marszu na boisku Szkoły Podstawowej w Sitniku odbyły się drużynowe i indywidualne zawody sportowo – obronne. Nasi uczniowie spisali się rewelacyjnie. W klasyfikacji generalnej szkół nasza drużyna zajęła I miejsce. W zawodach startowało 6 osób: Marta Kulik kl. 3 cd, Julia Chomiuk kl. 3 a, Emilia Hawryluk kl. 3 b, Adrian Warowny i Szymon Rusinek z kl. 3 cd, oraz Hubert Sawczuk kl. 3 b.  W kategorii dziewcząt  i chłopców  w zawodach sportowo-obronnych zwyciężyły drużyny z Janowa Podlaskiego. Indywidualnie  I miejsce zajęła Marta Kulik, a 2 miejsce Julia Chomiuk, u chłopców 1 miejsce zajął Hubert Sawczuk. Odbył się również konkurs  wiedzy   o   Józefie   Piłsudskim  i  jego legionach.

W marszu udział wzięło 44 uczestników z trzech szkół średnich powiatu bialskiego: Janowa Podlaskiego, Małaszewicz i Wisznic.

Opiekunem i trenerem uczniów Zespołu Szkół był nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Mariusz Demianiuk.